תכשיטים אודותינו עיצוב תכשיטים פנינים אבני חן סל הקניות מידע מקצועי שאלות ותשובות תקנון האתר צור קשר

מאז ומתמיד נמשכו בני האדם אל אבני חן, עוד מהעת העתיקה תפסו אבני חן מקום מרכזי בדתות שונות כולל היהדות. אבני חן משמשים בעיקר לעיצוב תכשיטים, כשערכן נקבע על פי רמת הנדירות שלהן ותכונותיהן. בפועל לאבני חן רמת קשיחות דומה ליהלומים. את אבני החן נמצא בצורות שונות במקורות מים שונים ובמעמקי האדמה. מעבר ליופי הרב הצפון באבני החן ישנן אמונות שונות, מדעיות יותר ופחות, על סגולות ואנרגיות שונות הצפונות באבני החן. כאן בתכשיטי בי קיי - אנו עושים שימוש נרחב באבני חן בעת עיצוב התכשיטים שלנו ומשלבים אותם בתכשיטי זהב וכסף בדרכים שונות. כמו כן אנו מעצבים תכשיטים עם אבני חן באופן אישי בו אנו משלבים בתכשיט את אבן החן המתאימה ביותר ללקוח, לרוב על פי בחירתו.

שלום: אורח
אין פריטים
בעגלת הקניות
הצטרף למועדון הלקוחות שלנו וקבל עדכונים על מבצעים חדשים
הכנס שם
אימייל

אבני חן

אמטיסט (אחלמה)

 

תיאור: אמטיסט היא אחת מאבני החן הנפוצות והמבוקשות ביותר. זאת בין היתר בשל הצבעים העזים והיפים שלה. האמטיסט, ידועה בעברית בשם אחלמה - היא אחת מאבני החושן של הכהן הגדול. האמטיסט נחשבת לאבן נפוצה יחסית ולכן מחירה לרוב יהיה זול יותר מאבני חן אחרות.

סגולות ותכונות אנרגטיות: מפתחת את הסבלנות, יוצרת שלוות נפש. האבן מומלצת לאנשים המתקשים להירדם, או כאלה שבאופיים הם נמהרים ונחפזים מדי. האבן משרה שלווה, מטהרת, ומצוינת לתרגולי מדיטציה, בשל השפעתה הטובה על צלילות המחשבה ואי התפזרותה.

 

 אמבר

תיאור: האמבר היא למעשה שרף עצים עתיק שהתאבן במשך מליוני שנים. בעלת גוון צהוב עז ויפה.

סגולות ותכונות אנרגטיות: האמבר נחשבת לאבן חן המספקת הגנה מפני עין הרע. האמבר מחדדת את המחשבה והופכת אותה לצלולה יותר. נחשבת כמעוררת תאווה, ומומלצת לשימוש אגב סקס, לשם הגברת ההנאה. האמבר מקלה על מצוקות ואף משכחת כאבים פיסיים. עוזרת להעברת כאבי שיניים אצל תינוקות (שיכולים לנשוך גוש אמבר) ועוזרת לסובלים מבעיות בבלוטת התריס.

עין החתול

תיאור: עין החתול היא לא שם של אבן קונקרטית אלא באה לתאר תופעה של הבזק אור החותך את האבן ונוצר בשל תרכובת מינרלים מיוחדת בתוך האבן. התוצאה המרהיבה, מזכירה אישון של חתול בטווח צבעים גדול מאוד ומכאן שמה.

סגולות ותכונות אנרגטיות: לתופעת עין החתול מיוחסות סגולות שונות אולם אלה אינן עומדות בפני עצמן ויש להוסיף להן את תכונות האבן עצמה בה מתרחשת התופעה. באופן כללי אפקט עין החתול נתפס כ"מגנט" של מזל, ומקור לשפע. אז בפעם הבאה שאתם בווגאס אל תשכחו להצטייד באבן.

קוורץ

  תיאור: הקוורץ היא משפחה ענפה של אבני קריסטל שונים בשלל צבעים. קריסטל קוורץ היא אחת האבנים במשפחה המאופיינת בגוונים שקופים חלביים. קיימות סברות הרואות באבן הקוורץ את היהלום המוזכר כחלק מן החושן של הכהן הגדול.

סגולות ותכונות אנרגטיות: קריסטל הקוורץ היא אבן אנרגטית רבת עוצמה המשחררת פולסים קבועים של תדרים אנרגטיים. כוחה האנרגטי הביא אותה לשימוש בתעשיות שונות כמו תעשיות החשמל והכימיה, וכמובן תעשיית השעונים המייצרת שעוני קוורץ המושתתים על אבן זו. תכונות האבן מצוינות לטיפול בבלוטת התריס, חיזוק המערכת החיסונית, צלילות מחשבתית ועוד.

 

מלכית

 תיאור האבן: המלכית היא אבן ירוקה בעלת פסים, נפוצה בשתי צורות עיקריות - גבשושית וחלקה. האבן מופיעה עם שלל צורות ספיראליות מרהיבות.

תכונות וסגולות אנרגטיות: המלכית נחשבת לאבן מאוד אנרגטית, מושכת הצלחה ושפע. המלכית סופגת אליה אנרגיות שליליות ולכן ניתן להניח אותה על מקומות כואבים בגוף ולספוג את הכאב.  כמו כן ניתן לשחרר באמצעותה טראומות מתת ההכרה. בשל יכולתה לספוג אנרגיות שליליות חשוב לטהר אותה לאחר כל טיפול באמצעות השרייה במים נטולי מלחים.

אופל

תיאור: אבן האופל מגיעה בשלל צבעים. באופן כללי מדובר במינראל גבישי ולא בקריסטל.

סגולות ותכונות אנרגטיות: באופן כללי אבן האופל מעניקה תעצומות רוחניות ומקושרת יותר לרבדי הנפשיים שלנו מאשר לפיסיים. האופל מעצימה אהבה ותשוקה אמיתית. היא מצוינת למדיטציות לחיבור לאני הגבוה שלנו. עם זאת לכל אבן אופל בצבע אחר יש תכונות ייחודיות היכולות להתאים למגוון מצבים ובעיות בהתאם לצבע האבן.

  

ספיר

 

תיאור: אבני הספיר מגיעים בשלל צבעים ומשתייכים למשפחת הקורונדום אליה משתייך גם הרובי האדום. אבני הקורונדום מהווים את האבן בעלת דרגת הקושי הגבוהה למעט יהלום.

תכונות וסגולות אנרגטיות: אבן הספיר משרה אנרגיות של שלווה. נחשבת כאבן רוחנית המפתחת את חוכמה, פותחת את העין השלישית ומסייעת להגיע להארה. מחזקת משמעת עצמית וכוח רצון.

 

עין הנמר

 תיאור: אבן קוורץ יפהפייה בעלת צבע חום-צהוב. הנחת האבן אל מול האור יוצרת שינויי צורות מדהימות בתוך האבן.

 תכונות: אבן עין הנמר מחזקת את יכולת קבלת ההחלטות ומספקת הגנה נגד אנרגיות שליליות. משרה אומץ ותעוזה על העונדים אותה, ונחשבת על כן כאבן מצוינת להתחלות חדשות.

אקוואמרין

 תיאור: אקוואמרין היא כנראה אבן התרשיש המוזכרת כאחת מאבני החושן של הכהן הגדול .האבן, הידועה גם בשם בריל, מגיעה בצבעי ירוק שקופים . אקווה, מים בלועזית, ומרין היא למעשה המילה ימי. מכאן שזו אבן שמתאימה לאנשי ים.

סגולות ותכונות אנרגטיות: בתור אבן "ימית" האקוואמרין היא אבן רגיעה ועוצמתית במיוחד. מייצרת זרימה ושלווה ומעניקה ביטחון לאנשים הנמצאים בים או באוויר. כמו כן, האבן מרגיעה כאבים כגון כאבי שיניים ובטן.

אוואנטורין

 תיאור: אבן קוורץ בעלת תדר אנרגטי גבוה. האבן מופיעה בשלל גווני ירוק, אולם לפעמים עשויה להופיע גם עם מעטה אדום או נצנוצי זהב כשהיא מעורבת עם פיריט.

תכונות וסגולות אנרגטיות: אבן של התחלות חדשות ומעוררת אהבה. יוצרת איזון ושלווה, ועל כן מצוינת לאיזון אנרגטי והפרת מתחים.


 

אוניקס שחורה

 תיאור: אוניקס היא בפועל זכוכית בעלת תכונות זהות לאלה של הקוורץ. נפוצה בעיקר באזורים שהייתה בהם בעבר פעילות וולקנית.

תכונות וסגולות אנרגטיות: האוניקס נחשבת לאבן מאזנת שמחברת אנשים למציאות. מתאימה במיוחד לאנשים "מעופפים" דכאוניים ולחוצים הזקוקים לחיבור מחודש למציאות, והתבססות בקרקע.

סיטרין

 תיאור: אבן שמופיע בשלל גוונים הנעים מלבן שקוף לצבע דבש עז. אבן נפוצה המסמלת שפע ובהירות.

תכונות וסגולות אנרגטיות: נהוג לייחס את הסיטרין לצ'קרת הטבור ומקלעת השמש.  הסיטרין עוזרת לצלילות המחשבה ופיתוח האינטואציה וההגיון. מסלקת רעלים מהגוף ופחדים מן התודעה.

 

גרנט

 

 תיאור: הגרנט היא חלק מקבוצת אבנים עם המופיעים במגוון צבעים הנעים בין צבעי אדום וחום קינמון ועד לצבעי ירוק. הגרנט היא אבן ה"נופך" מאבני החושן של הכהן הגדול.

תכונות וסגולות אנרגטיות: לכל אבן גרנט סגולות אנרגטיות ייחודיות. אולם בצורתה הבסיסית של הגרנט, כפי  שהיא מופיעה בתמונה, נהוג לייחס לה דגש מיוחד של כוח פיסי והיא מזוהה עם ספורטאים הזקוקים לכוח רב לשם ביצוע מלאכת הספורט המוטלת עליהם.